Rodzaje węgla kamiennego dostępne w sprzedaży

Rodzaje węgla kamiennego dostępne w sprzedaży

Większość właścicieli domów jednorodzinnych do ogrzewania wykorzystuje piece na węgiel kamienny. Obecnie ogromną popularnością wśród Polaków cieszy się węgiel z Syberii, który ma naprawdę dobre parametry. Importowanie węgla syberyjskiego naprawdę się opłaca. Jakie rodzaje węgla kamiennego są dostępne dla tych, którzy chcą właśnie nim ogrzewać swoje domy? Zobaczmy, jakie odmiany węgla obejmuje import węgla syberyjskiego.

Co proponują sprzedawcy?

Węgiel z Syberii, który znajduje się w sprzedaży to między innymi:

  • kostka;
  • orzecho-kostka;
  • orzech;
  • orzech II;
  • groszek;
  • eko groszek.

Kostka

Import węgla syberyjskiego zawsze obejmuje kostkę. To najbardziej klasyczny węgiel, który zawiera niewielkie ilości popiołu. Plusem tego rodzaju węgla jest to, że długo utrzymuje się żar.

Orzecho – kostka

To węgiel nieco mniejszy, który pali się jednak długim i naprawdę silnie świecącym płomieniem. Zawartość popiołu jest w nim niewielka, co sprawia, że jego stosowanie nie odbija się negatywnie na kondycji pieca.

Orzech

To węgiel zaliczany do węgla grubego. Podobnie jak orzecho – kostka spala się naprawdę długim i intensywnie świecącym płomieniem. Jego stosowanie nie wpływa negatywnie na piec z uwagi na stosunkowo niewielką zawartość popiołu.

Importowanie węgla syberyjskiego to dobre rozwiązanie dla firm sprzedających węgiel, które chcą swoim klientom zapewnić węgiel najlepszej jakości. Tych, którym temat ten jest bliski, odsyłamy do naszego innego artykułu. Mówimy w nim o węglu kamiennym, jego zastosowaniu i składzie.

Powiązane wpisy