Czy wiesz, że masz problemy ze słuchem?

Czy wiesz, że masz problemy ze słuchem?

Postawione w tytule pytanie może wydawać się głupie. Przecież osoba mająca problemy ze słuchem jako pierwsza zawsze się o tym dowie. To ona będzie miała problemy z usłyszeniem rozmówców i to ona będzie się musiała baczniej przysłuchiwać wszelkim dźwiękom, na przykład dochodzącym z telefonu. W rzeczywistości jednak bezpłatne badania słuchu Poznań zazwyczaj udowadniają zgłaszającym się na nie osobom, że słyszą znacznie gorzej, niż im się wydaje. I najczęściej jest to niespodzianką tylko dla nich.

Powolna utrata słuchu

Problemy ze słuchem nie oznaczają, że zaraz ogłuchniemy, a przynajmniej zazwyczaj nie jest to realnym zagrożeniem. Badanie słuchu Poznań zazwyczaj po prostu wykazuje, że u osoby mającej już na karku kilkadziesiąt lat życia doszło do zużycia narządu słuchu. Jest to coś, czego należy spodziewać się zawsze, ponieważ już po przekroczeniu trzydziestego roku życia słuch zaczyna po prostu słabnąć.

Najpierw przestajemy słyszeć ciche, piszczące głosiki, a potem trzeba do nas mówić coraz głośniej, byśmy zrozumieli wypowiedź. Jest to naprawdę naturalne zjawisko, którego nie trzeba się wstydzić, ale warto je kontrować, ponieważ jest to proste i bezbolesne, a w sposób istotny ułatwia życie.

Wybierz aparat słuchowy

Nowoczesne aparaty słuchowe Poznań to po prostu narzędzia, które powtarzają nam do ucha trochę głośniej to, co zostało powiedziane w naszym otoczeniu. Jeśli istnieje taka potrzeba i za urządzenie zapłaciliśmy trochę więcej, będzie ono w stanie dodatkowo czyścić dźwięk z niepożądanych naleciałości, co poprawi skuteczność jego działania. Taki aparat to maleńka pchełka schowana w uchu lub zawieszona na małżowinie – tutaj możliwości jest bardzo dużo. W żaden sposób nie przeszkadza to w codziennym życiu, a korzyści są oczywiste.

Powiązane wpisy