Okna dachowe a pionowe

Okna dachowe a pionowe

Okna połaciowe zmienią nawet najciemniejszy pokój pod dachem w jasne i komfortowe pomieszczenie, z którego można podziwiać widoki natury.

Okna dachowe na poddaszu

Każdy chce, aby jego dom był nie tylko piękny, ale także wygodny. Często zależy to od szczegółów wnętrza. Ale jeśli chodzi o poddasze, to kluczowym elementem są tutaj okna dachowe cena. Dzięki nim pokój, który wcześniej wydawał się ciemny i nudny, to teraz – jasne, wygodne, przestronne poddasze ze wspaniałym widokiem na przyrodę i ogród. Okno dachowe daje o 30-40% więcej światła niż okna pionowe. Ponadto okno dachowe cena możesz zainstalować w dowolnym miejscu na dachu i oświetlić najgłębsze części pokoju, a nawet korytarze.

Optymalizacja wnętrza poddasza

Okno dachowe wyłazowe sprawia, że ściany pokoju pozostają wolne dla mebli. Okna na poddaszu otwierają się za górnym uchwytem, więc meble (takie jak biurko) można umieścić bezpośrednio pod oknem. Dodatkowo okna poddaszowe są szybsze i łatwiejsze do zainstalowania niż budowanie przestrzeni dla okien pionowych. Okna połaciowe ceny są produktem fabrycznym, całkowicie gotowym do instalacji. Konieczne jest jedynie określenie rozmiaru i lokalizacji przyszłego okna.

Możesz wybrać model dla swojego rozwiązania wewnętrznego: drewniane okno lub poliuretan, z elektrykiem lub bez z tradycyjnym otwieraniem na osi środkowej lub z połączonym otwieraniem na osi środkowej i górnej. Okna dachowe cennik dostępne są w wielu różnych konfiguracjach. Najpierw określ obszar pokoju, który chcesz oświetlić.

Główną zasadą jest to, że powierzchnia oszklenia powinna wynosić co najmniej 10% powierzchni oświetlonych pomieszczeń, ale lepiej jest zapewnić więcej światła w salonach, studiach i pokojach dziecięcych (do 15-20%). Na przykład w pomieszczeniu o powierzchni 18 metrów potrzebujesz co najmniej 3 okien o wymiarach 78 x 140 cm lub 2 okien o wymiarach 114 x 118 cm, lub więcej, jeśli chcesz stworzyć jasne i efektowne wnętrze.

Powiązane wpisy