Zakup oprogramowania i jego wdrożenie

Zakup oprogramowania i jego wdrożenie

Nowoczesne oprogramowanie jest dzisiaj absolutnie niezbędne i trudno sobie wyobrazić działanie nawet stosunkowo niewielkiej firmy bez odpowiedniego wsparcia informatycznego. Jeśli firma zatrudnia pracowników i jest płatnikiem podatku od towarów i usług, działanie bez oprogramowania byłoby po prostu karkołomne. Sam zakup programów jednak nie wystarczy, nawet jeśli są to narzędzia znanej i cenionej w branży firmy Comarch, zazwyczaj uważanej za najlepszą opcję. Potrzebne jest jeszcze prawidłowe wdrożenie.

Dwa aspekty wdrażania oprogramowania

Oprogramowanie zawsze wdrażane musi być w sposób planowy i kompetentny. Odbywać się to musi równocześnie na dwóch płaszczyznach i zazwyczaj obie z nich są prowadzone równolegle. Wdrożenia Comarch to przede wszystkim samo zainstalowanie aplikacji i sprawienie, że będą one ze sobą współpracować.

Umieszczenie aplikacji na urządzeniach musi zostać wsparte poprzez umieszczenie aplikacji w głowach pracowników, czyli wdrożenie systemów Comarch musi zostać przeprowadzone wśród pracowników. To szkolenia w zakresie odpowiedniej obsługi oprogramowania są tutaj najważniejsze.

Odpowiednie przygotowanie pracowników do pracy

Wdrożenia systemów Comarch w firmach zawsze związane są ze szkoleniami pracowników, ponieważ to oni będą korzystać ze wszystkich nowych narzędzi. Nie wszystko zawsze jest w pełni intuicyjne, ponieważ takie przygotowanie aplikacji często wiązałoby się z obniżeniem jej użyteczności lub graniczeniem tempa pracy na niej. Zdecydowanie lepiej jest przygotować znakomitą aplikację, która wymaga pewnej wiedzy do obsługi, ale potem umożliwia działanie w sposób szybki, efektowny i niezawodny.

Powiązane wpisy