Szafy metalowe elektryczne: zastosowanie

Szafy metalowe elektryczne: zastosowanie

Różnego rodzaju szafy to dzisiaj codzienny widok w różnych zakładach przemysłowych. Niemal w każdym z nich można zauważyć szafki metalowe. 

Jakie zalety mają szafki wykonane z metalu?

Materiałem używanym na szafki metalowe wysokiej jakości jest stal nierdzewna. Tego typu szafki metalowe nie będą należały do tanich. Jednak z uwagi na bardzo wysokie parametry, którymi się charakteryzują na pewno są warte zainteresowania. Ich producenci dokładają wszelkich starań, aby były one możliwie jak najbardziej szczelne. Dzięki temu doskonale chronią umieszczone w nich urządzenia elektryczne i sterownicze przed kurzem i wilgocią. Zaletą szaf metalowych jest również to, iż one bardzo trwałe. Z uwagi na to, iż szafy te wykorzystywane są w zakładach przemysłowych różnych branż i różnej wielkości, są one produkowane w różnych rozmiarach. W efekcie bez problemów można wybrać taką szafkę, w której zmieści się mniejsza lub większa liczba urządzeń sterujących. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Szafki i szafy metalowe powinny bronić dostępu do sterowników osobom nieuprawnionym. Muszą więc być zamykane. Najbardziej proste modele szafek metalowych są z reguły zamykane na kłódkę. W sprzedaży znajdują również modele szafek i szaf, które przed otwarciem przez nieuprawnione osoby chronią drzwiczki z zamkiem cyfrowym. W obudowie zarówno szaf, jak i szafek wykonane są otwory montażowe. Służą one do umieszczenia rączek sterujących, przełączników i kontrolek od aparatury, która znajduje się w wnętrzu szafy bądź szafki.

Powiązane wpisy