Strategiczne gry dla starszych graczy

Strategiczne gry dla starszych graczy

Nie da się ukryć, że fajne gry karciane zbierają wokół siebie coraz większe grono pasjonatów, którzy je kolekcjonują i zabierają praktycznie na każde spotkanie towarzyskie. Jest to coraz bardziej widoczny trend wśród młodych, jak i starszych pokoleń. Każda z tych grup wybiera interesujące je tytuły.

Czasami są one mniej wymagające (związane z refleksem, skojarzeniami), jak i takie, nad którymi trzeba posiedzieć, obmyślając strategię. Do jednej, jak i drugiej grupy niepodważalnie zaliczają się ciekawe gry karciane. Jakie tytuły zasługują na szczególne wyróżnienie? 

Splendor – nie przejdziesz koło niego obojętnie 

Jest to z pewnością tytuł przeznaczony dla starszych graczy. Ta niestandardowa gra karciana polega na zdobywaniu surowców, rozwijaniu się i realizowaniu postawionych sobie wcześniej zadań. Taktyki, które można wykorzystać w każdej rozgrywce, są różne, przez co gra nigdy się nie nudzi. Aby podtrzymać ją na fali popularności specjalnie dla niej powstały ciekawe dodatki, urozmaicające jeszcze bardziej rozrywkę. Jest to tak fajna gra karciana, że prawdziwi jej fani mogą spróbować swoich sił w dedykowanych jej turniejach

Tajniacy – liczą się skojarzenia 

Luźna, humorystyczna i z pewnością pochłaniająca czas fajna gra karciana, po którą często się sięga. Jej rozgrywka oparta jest ściśle na działaniu zespołowym oraz spostrzegawczości. Słysząc hasło trzeba powiązać z nim znajdujące się na planszy pseudonimy, aby prześcignąć przeciwnika i skontaktować się ze wszystkimi swoimi agentami. Dzięki 400 dostępnym kryptonimom  każda kolejna rozgrywka będzie niosła za sobą coś nowego, dzięki czemu szybko się nie znudzi. Takie właśnie cechy powinny mieć fajne gry karciane do polecenia. 
 

Powiązane wpisy