Słuch pogarsza się z wiekiem

Słuch pogarsza się z wiekiem

Słuch to jeden z naszych zmysłów i chociaż zazwyczaj nie przykładamy do niego takiej wagi, jak chociażby do wzroku, problemy z nim także są całkiem powszechne. Co więcej, należy się spodziewać, że będą one postępowały z wiekiem w sposób co najmniej liniowy, czyli z każdym kolejnym rokiem nasz słuch będzie się pogarszał o określony poziom.

Jeśli chorujemy lub żyjemy w szczególnie szkodliwych warunkach, proces ten może być na tyle szybki, że nawet bez typowych schorzeń słuchu, wypadków czy wpływu specyficznej pracy, w wieku około 40 lat nasz słuch będzie bardzo niedomagał. Trzeba się badać.

Naturalna utrata słuchu

Narząd słuchu jest bardzo delikatny, a jego degradacja niezwykle trudna do zauważenia. Dlatego badanie słuchu Poznań jest tak szczegółowe i powolne. Ważne jest także to, by zrozumieć, ze ten proces jest naturalny. Sama budowa narządu słuchu sprawia, że jego czułość jest zdecydowanie mniejsza. Naukowcy dawno byli w stanie udowodnić, ze istnieje silna korelacja chociażby pomiędzy tym, jakie dźwięki jesteśmy w stanie usłyszeć w zależności od naszego wieku i chodzi tutaj zarówno o częstotliwość dźwięku, czyli jego barwę, jak również samą głośność. Z wiekiem przestajemy słyszeć rzeczy ciche, bardzo piskliwe i także w mniejszym stopniu te, które mają niższą częstotliwość.

Stosowane aparatu nie boli

Bezpłatne badania słuchu Poznań są w stanie pokazać nam, czy nasz słuch uległ degradacji. Dla wielu osób jest to wielkie zaskoczenie, bo wydaje im się, że słyszą dobrze, a tak naprawdę trzeba już od nich krzyczeć. Aparaty słuchowe Poznań dla takich osób są niewielkie i tanie, a sprawiają, że świat staje się nagle wyraźniejszy. Za niewielkie pieniądze, a czasami za darmo, ponieważ istnieją refundacje NFZ, można zdecydowanie bardziej cieszyć się życiem.

Powiązane wpisy