Rozrywka na każdą imprezę – karcianki

Rozrywka na każdą imprezę - karcianki

One są już wszędzie! Spotkasz je praktycznie w każdym sklepie, domu, a nawet w barze, który udostępnia je klientom. Fajne gry karciane – bo o nich tu mowa, zalały rynek i sprawiły, że każdy dzisiaj chce spędzać przy nich wolny czas. Na ich temat tworzone są szczegółowe recenzje, co chwila słyszy się o związanych z nimi konkursach, a dla największych fanów danej serii organizuje się turnieje. Ciekawe gry karciane nadają się świetnie na prezent, jak i są propozycją spędzenia w ciekawy sposób wolnego czasu. Na jakie tytuły warto się zatem na początek zdecydować? 

Tajniacy – fajna gra karciana 

Tajniacy to już klasyk, który zawsze jest wyciągany na każdej imprezie, czy też spotkaniu towarzyskim. Posiada to, co fajne gry karciane powinny sobą reprezentować.

W ten tytuł może grać kilku graczy jednocześnie, trzeba podczas rozgrywki trochę pomyśleć, a do tego postawić na współpracę w zespole. Zalicza się on do popularnego nurtu gier słownych, gdzie nakierowująca na odpowiednie hasło wieloznaczność jest kluczem do sukcesu. Ta gra karciana urzeknie zarówno dorosłych, jak i dzieci od 14 roku życia. 

Refleks, spostrzegawczość i wytrwałość 

Mając na myśli fajne gry karciane trzeba koniecznie wspomnieć o sympatycznym Double. Grać może w niego od 2 do 8 osób, a rozgrywka jest bardzo spontaniczna i wymaga od uczestników wyćwiczonego oka oraz refleksu. Zasady są banalne. Trzeba jak najszybciej pozbyć się kart z ręki, które można odłożyć na stos w momencie, kiedy znajdzie się pośród nich obrazek, taki sam jak ma się w ręku. Proste? Okaże się podczas rozgrywki.

Powiązane wpisy