Praktyczna etykieta samoprzylepna

Praktyczna etykieta samoprzylepna

Etykiety samoprzylepne są chętnie wykorzystywane w przemyśle i handlu. Są one nie tylko wygodne, ale też pozwalają na szybkie znakowanie produktów.

Znaczenie etykiet na produkcie

Prawidłowy i chwytliwy projekt każdego produktu stanowi podstawę udanej promocji i wysokiej konkurencyjności. Etykiety samoprzylepne w tym kontekście działają jako łącznik między producentem a nabywcą. Etykiety samoprzylepne mają na celu przyciągnięcie uwagi kupującego, poinformowanie go o składzie produktu i stanowią ochronę przed podrabianiem produktu. Mogą też funkcjonować jako plomby zabezpieczające, co czyni koperty bezpieczne.

Zalety etykiet samoprzylepnych

Łatwość i wygoda aplikacji, możliwość nanoszenia etykiety w trybie automatycznym na przenośnik przy minimalnym komponencie serwisowym. To główne zalety etykiet samoprzylepnych. Produkty te tworzone są w rolkach, dzięki czemu są przystosowane do automatycznego nakładania na ruchome pojemniki. Może to być pudełko, butelka. Kompozycja kleju została już nałożona na tylną część etykiety, co chroni przed koniecznością przeprowadzenia dodatkowych etapów przetwarzania przed nałożeniem. W porównaniu ze zwykłą „suchą” etykietą ta samoprzylepna jest o wiele bardziej skuteczna i praktyczna w użyciu, umożliwia kilkakrotnie szybsze klejenie i przy minimalnym nakładzie pracy ludzkiej.

Sprzęt do etykietowania do nakładania etykiet samoprzylepnych jest tańszy, a konwersja jednego rodzaju etykiet samoprzylepnych na inne jest szybsza. Według wszystkich kryteriów użycie „samoprzylepnego” jest bardziej racjonalne.

Powiązane wpisy