Operowanie papierami wartościowymi – kod LEI

Operowanie papierami wartościowymi – kod LEI

Jeśli ktoś będzie chciał prowadzić działalność i będzie zajmował się również papierami wartościowymi, dokumentami giełdowymi znajdzie wiele różnych możliwości. Jeśli jednak ktoś będzie chciał taką działalność prowadzić musi zadbać o odpowiednie przygotowanie i wystąpić o to, by firmie nadany był kod LEI. Posiadanie tego kodu, który będzie identyfikował podmioty prawne jest obowiązkowe i bez niego nie będzie można w tym zakresie prowadzić działalności, operować na instrumentach pochodnych.

Zadbaj o kody LEI – szykuj się na wydatki

Trzeba pamiętać, że odpowiednio wczesne wystąpienie o kod LEI jest bardzo istotne i koniecznie trzeba o tym pamiętać. Jednocześnie jednak trzeba będzie również liczyć się z tym, że nadanie takiego kodu będzie również kosztowne. Dlatego wystąpienie o taki kod powinno być działaniem firmy, która rzeczywiście będzie chciała uczestniczyć w działaniach związanych z obrotem papierami wartościowymi. Jeśli ktoś nie chce w praktyce tego robić to wystąpienie o nadanie takiego kodu nie będzie miało sensu.

Gdzie postarać się o kody LEI

Przedsiębiorcy, którzy będą chcieli postarać się o otrzymanie kod LEI powinni zwrócić się do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. W sieci przygotowana została przez KDPW specjalna strona internetowa, gdzie będzie można wystąpić o nadanie owego kodu. W ten sposób złożenie takiego wniosku nie będzie stanowić problemu i każdy bez problemu będzie mógł z tego skorzystać, bez problemu będzie mógł poradzić sobie z tym wnioskiem.

Powiązane wpisy