Maty – podstawowe zastosowanie

Maty - podstawowe zastosowanie

Maty gumowe to jedno z podstawowych tworzyw wykorzystywanych w różnorodnych obiektach sportowych i rekreacyjnych. Dzięki swoim właściwościom – takim jak trwałość, świetne parametry techniczne, doskonała amortyzacja, bezpieczeństwo czy łatwość w utrzymaniu – gumowe maty sprawdzają się na wielu powierzchniach. A to nie wszystko. Tego rodzaju matu występują w kilku rozmiarach, grubościach i wariantach kolorystycznych, co sprawia, iż można je dostosować do indywidualnych potrzeb. Gdzie wykorzystywana są takie maty? Oto podstawowe zastosowania.

Maty na siłownie

Maty gumowe to bardzo funkcjonalne i praktyczne tworzywo, które może być wykorzystywane w różnego rodzaju siłowniach – i to zarówno tych pod dachem, jak i na zewnątrz. Co decyduje o ich przydatności?

Otóż mata gumowa na podłogę amortyzuje wszelkie upadki podczas ćwiczeń (a więc minimalizuje ryzyko urazu), przynosi ulgę kręgosłupowi i stawom oraz charakteryzuje się właściwościami antypoślizgowymi (a wiec zapobiega ewentualnym upadkom). Dodatkowo jest trwała, wytrzymała na uszkodzenia (zarówno mechaniczne, jak i te wynikające z niekorzystnych warunków atmosferycznych), a jednocześnie redukuje drgania i wycisza dźwięki. Natomiast łatwość w utrzymaniu czystości sprawia, iż doskonale nadaje się na obiekty sportowe.

Maty na place zabaw

Siłownie to nie jedyne obiekty, gdzie mogą być wykorzystywane maty gumowe. Takim miejscem są też place zabaw dla dzieci, na których najmłodsi nie tylko się bawią, ale też poznają otaczający ich świat przy użyciu wszelkich zmysłów. Dlatego tez miejsce ich zabawy i nauki powinno być bezpieczne. A to bezpieczeństwo zapewniają właśnie gumowe płyty, które chronią przed kontuzjami, gwarantują stabilność i chronią przed ślizganiem się. A dodatkowo są trwałe i łatwe do utrzymania w czystości.

Gdzie jeszcze mogą być wykorzystywane gumowe maty? Na bardzo wielu powierzchniach. A ich różnorodność rozmiarowa i kolorystyczna sprawia, iż są bardzo wszechstronne.

Powiązane wpisy