Kancelaria patentowa: jakimi sprawami się zajmuje?

Kancelaria patentowa: jakimi sprawami się zajmuje?

Przedsiębiorcy, ale także często również osoby fizyczne borykają się z problemami dotyczącymi praw własności przemysłowej i intelektualnej. Kancelaria patentowa to idealne miejsce, aby otrzymać pomoc prawną z tego zakresu.

Na jaką pomoc można liczyć?

Kancelaria patentowa świadczy bardzo szeroki zakres usług związanych z własnością intelektualną i przemysłową. Kancelaria patentowa to dobry wybór dla tych, którzy chcą, aby przed odpowiednim Urzędem Patentowym reprezentował ich rzecznik patentowy. Rzecznik patentowy jest osobą, która pomoże w przygotowaniu dokumentacji niezbędnej do zgłoszenia wniosku o patent. Patent na wynalazek to nie jedyna usługa; rzecznik patentowy pomoże w uzyskaniu prawa ochronnego na znak towarowy. Prawa własności intelektualnej mogą być chronione nie tylko w Polsce. Radca patentowy może więc reprezentować klientów, gdy zamierzają wnioskować o patent w EPO. Radca patentowy może pomóc klientom w uzyskaniu prawa do ochrona patentu.

Z jakich usług można jeszcze skorzystać?

Rejestracja znaków towarowych jest kolejną specjalnością, która zajmuje się radca patentowy. W kancelarii patentowej klienci mogą uzyskać pomoc prawną, która związana jest z ochrona patentu. Ochrona patentu może obowiązywać przez bardzo różny okres; minimalny wynosi nie dłużej jak 3 lata.

Radca patentowy to osoba zaufania publicznego. Zobowiązany jest więc do zachowania tajemnicy. Więcej o działalności kancelarii patentowych i pracy radcy patentowego można przeczytać w naszym poprzednim artykule.

Powiązane wpisy