Efektywne zarzadzanie zasobami firmy

Efektywne zarzadzanie zasobami firmy

Co jest kluczem do sukcesu firmy? Na pewno kapitał ludzki, ponieważ to kompetencje osób zatrudnionych w organizacji decydują o tym, czy będzie się ona rozwijać. Potrzebne są takie właściwości całej organizacji, jak kreatywność, elastyczność czy zdolność do uczenia się.

Tego typu kwestie są jednak trudne do uchwycenia i często wymagają podejścia indywidualnego. Wsparciem dla wszystkich mechanizmów w firmie musi być niezależnie od tego maksymalizacja wykorzystania zasobów tak, by niezależnie od tego, czy mówimy o codziennej szarzyźnie, czy o procesach rozwojowych, zasoby się nie marnowały – do tego służą systemy ERP.

Potrzeba wykorzystania systemów ERP

Człowiek jest w stanie robić efektywnie jedną rzecz w danym czasie oraz potrafi sprawować pieczę nad kilkoma innymi rzeczami w tym samym czasie. W zależności od osoby jest to zwykle od 3 do 7 spraw. Nawet w niewielkiej firmie w danym czasie trzeba pilnować co najmniej kilkudziesięciu procesów i rożnych zadań. Wdrożenie systemu ERP w firmie pozwala skupiać się zadaniach istotnych w danym momencie bez tracenia z oczu pozostałych spraw i utraty kontroli nad procesami.

Wykorzystanie systemów ERP jest proste

Wdrożenia ERP wykonywane są przez firmy produkujące oprogramowanie. Nie jest to nic skomplikowanego. Wdrożenia systemów ERP polegają po prostu na instalacji oprogramowania i przedstawienia go wszystkim pracownikom, którzy będą z niego korzystać. Na samym początku mogą pojawiać się problemy i frustracja, ale już po bardzo krótkim okresie przejściowym okaże się, że chociaż nie robimy nagle nic inaczej i nie pracujemy więcej, wyniki naszej działalności się bardzo wyraźnie poprawiły. To po prostu efekt lepszego wykorzystania zasobów.

Powiązane wpisy