Słuch pogarsza się z wiekiem

Słuch pogarsza się z wiekiem

Słuch to jeden z naszych zmysłów i chociaż zazwyczaj nie przykładamy do niego takiej wagi, jak chociażby do wzroku, problemy z nim także są całkiem powszechne. Co więcej, należy się spodziewać, że będą one postępowały z wiekiem w sposób co najmniej liniowy, czyli z każdym kolejnym rokiem nasz słuch będzie się pogarszał o określony poziom.

Jeśli chorujemy lub żyjemy w szczególnie szkodliwych warunkach, proces ten może być na tyle szybki, że nawet bez typowych schorzeń słuchu, wypadków czy wpływu specyficznej pracy, w wieku około 40 lat nasz słuch będzie bardzo niedomagał. Trzeba się badać.

Naturalna utrata słuchu

Narząd słuchu jest bardzo delikatny, a jego degradacja niezwykle trudna do zauważenia. Dlatego badanie słuchu Poznań jest tak szczegółowe i powolne. Ważne jest także to, by zrozumieć, ze ten proces jest naturalny. Sama budowa narządu słuchu sprawia, że jego czułość jest zdecydowanie mniejsza. Naukowcy dawno byli w stanie udowodnić, ze istnieje silna korelacja chociażby pomiędzy tym, jakie dźwięki jesteśmy w stanie usłyszeć w zależności od naszego wieku i chodzi tutaj zarówno o częstotliwość dźwięku, czyli jego barwę, jak również samą głośność. Z wiekiem przestajemy słyszeć rzeczy ciche, bardzo piskliwe i także w mniejszym stopniu te, które mają niższą częstotliwość.

Stosowane aparatu nie boli

Bezpłatne badania słuchu Poznań są w stanie pokazać nam, czy nasz słuch uległ degradacji. Dla wielu osób jest to wielkie zaskoczenie, bo wydaje im się, że słyszą dobrze, a tak naprawdę trzeba już od nich krzyczeć. Aparaty słuchowe Poznań dla takich osób są niewielkie i tanie, a sprawiają, że świat staje się nagle wyraźniejszy. Za niewielkie pieniądze, a czasami za darmo, ponieważ istnieją refundacje NFZ, można zdecydowanie bardziej cieszyć się życiem.

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *